ورود/عضویت سبد خرید  
آلرژی در زمستان

آلرژی زمستانی ! ! !

ALLERGY

چطور با آلرژی های مربوط به زمستان مبارزه کنیم؟

با وجود اینکه در ماه های فصل زمستان ممکن است دیگر گرده های حساسیت زا را در اطرافتان نبینید، اما بسیاری از آلرژن ها (مواد آلرژی زا) در این فصل در خانه تان پنهان شده اند. سرمای زمستان باعث می شود شما زمان بیشتری در محیط های در بسته قرار بگیرید و احتمالا ممکن است تا نسبت به فصل تابستان بیشتر حالت تو دماغی صحبت کردن یا آلرژی را به خود بگیرید. در این جا یکسری از نکات جهت مقابله با آلرژی های مخصوص فصل زمستان ارائه می شود.

عوامل تحریک کننده حساسیت خودتان را بشناسید

پیدا کردن دلایل آلرژی در فصل بهار بسیار سادست. اما پیدا کردن دلیل اصلی آلرژی در زمستان کمی مشکل تر است، این هم به این دلیل است که احتمالات زیادی برای وجود عوامل حساسیت زا در منزلتان است. برای اینکه بتوانید عامل اصلی را پیدا کنید باید دقتتان را بالا ببرید. سعی کنید الگوهای حساسیت زای خود را پیدا کنید. راجع به زمان های روز فکر کنید. راجع به درجه حرارت، رطوبت، حضور افراد یا حیوانات. برخی از عوامل حساسیت زا را ذیلا بررسی خواهیم کرد.

عامل اول: حرارت

هوا در زمستان در داخل خانه کمی خشک تر خواهد شد اما حرارتی که برای گرم کردن خانه به کار می رود می تواند هوا را خشک تر کند عاملی که خیلی ها کمتر متوجه آن خواهند شد. حرارت باعث می شود تا بینی، گلو و چشم ها خشکتر شوند و این می تواند حساسیت را بالا ببرد.

راه حل مبارزه با حرارت: افزایش رطوبت

افزایش میزان رطوبت با استفاده از انواع بخورها می تواند مشکل حرارت را از بین ببرد. البته این کار را نیز می توانید با گذاشتن یک کاسه پر از آب بر روی شوفاژ انجام دهید.

عامل دوم: حیوانات خانگی

شوره و پوست پوست شدن حیوانات یک عامل شناخته شده در ایجاد حساسیت است. این عامل در فصل زمستان بیشتر نیز می شود. دلیل این امر نیز حضور بیشتر شما و حیوان خانگیتان در یک مکان دربسته است.

راه حل مبارزه با عامل حیوانی: آنتی هیستامین ها

آنتی هیستامین ها می توانند در مسدود کردن راه ورود مولکول های حیوانات موثر باشد و در نتیجه شما کمتر نسبت به آلرژی ایجاد شده از این عامل حساس شوید. فقط یادتان باشد 30 دقیقه قبل از اینکه در کنار حیوان خانگتیان قرار بگیرید از آنتی هیستامین های غیر خواب آور استفاده کنید. اینطوری شما برای مواجه با حمله حساسیت زا آماده هستید.

عامل سوم: موجودات میکروسکوپیک ناشی از گرد و خاک

گرد و خاک همواره در اطراف ما وجود دارد. چیزی که باعث می شود تأثیر مخرب گرد و خاک در حساسیت های زمستانی بیشتر شود وجود رطوبت است. مرطوب کننده ها و به خصوص بخورها می توانند به رفع مشکل حرارت کمک کنند اما در عین حال رطوبت تولید شده توسط آنها می تواند یک عامل حساسیت زا نیز باشد. رطوبت باعث می شود فضای خوبی برای رشد و حضور موجودات ریز میکروسکوپیک باشد. این موجودات میکروسکوپیک می توانند به پارچه هایی مانند پارچه پرده، رو تختی، مبل و ... نفوذ کنند و در آنجا رشد و تکثیر نمایند. استفاده از وسایلی که این موجودات میکروسکوپیک هستند می تواند بسیار حساسیت زا باشد.

راه حل مبارزه با موجودات میکروسکوپیک ناشی از گرد و خاک:

اولین راه حل این است که رطوبت داخلی خانه تان را در حد 50% نگه دارید و اجازه ندهید از این حد بیشتر شود. تا آنجایی که امکان دارد سعی کنید پرده ها و فرش ها را جمع کنید. سعی کنید یک بار در هفته ملحفه هایتان را بشویید.


تأیید شده توسط دکتر آز


مرکز مشاوره تخصصی کیاوین

مطالب مرتبط

چطور تشخیص دهیم سرما خوردیم یا آلرژی داریم؟

یاد بگیرید که تشخیص دهید که سرما خورده اید و یا نسبت به چیزی آلرژی دارید و بعد به صورت طبیعی نشانه هایش را درمان کنید ...

سیب زمینی دو آتیشه ...

با دستور غذایی خاص این نشاسته سرسخت اما خوش مزه، عضله سازی کنید و متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید...

10 غذایی که با ریزش مو مبارزه می کند...

اگر شما اخیرا احساس کرده اید که موهایتان نازک شده و یا به سلامتی و شادابی قبل نیست، ممکنه مشکل از برنامه تغذیه ای باشد که دارید...

آیا استرس واقعا دلیل سکته قلبی است؟

در مورد این موجود خطرناک یعنی استرس بسیار شنیده¬ایم. بیاییم ببینیم که استرس واقعا چه تأثیراتی بر قلب میگذارد.

5 استفاده هوشمندانه و جالب برای لیموترش

لیموترش یکی از مرکبات فوق العاده است. بیایید ببینیم که لیموترش چه استفاده هایی دارد و چطور می شود از آن بیشترین بهره را برد. چیزهایی که حتی فکرش را نمی کنید.

چهار راه برای جنگیدن با افزایش سن

همه ما دوستانی داریم که چندین سال و حتی دهه از سن خودشون جوانتر به نظر می رسند. شما آرزوی نداشتید که چنین بودید؟


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: