ورود/عضویت سبد خرید  
مزیت سرکه سیب برای کاهش وزن

سرکه سیب و کاهش وزن

Weight Loss

سرکه سیب می‌تواند در لاغر شدن به شما کمک کند؛ 5 مزیت سرکه سیب برای لاغری را اینجا بخوانید

دیر زمانی است که سرکه سیب راهی مفید برای کاهش وزن به شمار می‌آید. در ادامه 5 دلیل اصلی مفید بودن سرکه سیب در کاهش وزن را بررسی خواهند شد. راه آسان و سریعی برای کاهش وزن وجود ندارد اما افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی و برنامه ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. سرکه سیب کیمیا نخواهد کرد اما در نبرد با چاقی می‌تواند بسیار قدرت‌مند باشد.

کاهش قند خون

در پژوهشی که روی موش‌ها انجام شد، سرکه سیب نحوه جذب قند از خون را توسط کبد و ماهیچه‌ها بهبود بخشید. این یافته‌ها می‌توانند بدین معنی باشند که سرکه سیب می‌تواند میزان گلوکوز خون را منظم کند (زیر 110 میلی‌گرم بر دسی‌لیتر)، که کمک می‌کند بدن چربی ذخیره شده را بیشتر و مداوم‌تر بسوزاند. اگر دیابت دارید یا حتی در معرض آن هستید، افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی می‌تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و میزان قند خون را کاهش دهد.

کاهش مقدار انسولین

هم‌چنین ثابت شده که سرکه سیب می‌تواند میزان هورمون‌های چربی‌سوز و هورمون‌های ذخیره چربی در بدن را تغییر دهد؛ و با این کار نسبت انسولین به کلوگوز را کاهش داده که باعث سوختن چربی بیشتر می‌شود. پایین بودن سطح انسولین شکست چربی‌ها را تشویق می‌کند که می‌توانند به عنوان یک منبع انرژی استفاده شوند. انسولین موجب می‌شود بدن چربی اضافه را ذخیره کند، و کلوکاگون به بدن علامت می‌دهد تا چربی را آزاد کند و از آن به جای سوخت استفاده کند. این‌جاست که سرکه سیب می‌تواند انسولین را کاهش دهد و کلوکاگون را افزایش دهد.

بهبود عملکرد متابولیسم

در پژوهشی دیگر که روی موش‌ها انجام شد، سرکه سیب باعث افزایش آنزیم AMPK شد. این آنزیم سوختن چربی را افزایش داده و تولید قند و چربی را در کبد کاهش می‌دهد. این یافته‌ها برای افرادی که مایل‌اند متابولیسم خود را افزایش دهند نویدبخش هستند. البته هنوز مشخص نیست تاثیر سرکه سیب چگونه خواهد بود زیرا هر موجود زنده واکنش متفاوتی خواهد داشت.

کاهش ذخایر چربی

تحقیقات نشان داد موش‌هایی که سرکه سیب خورده بودند در برابر چاقی محافظت شدند و حتی بیان ژن‌هایی که مرتبط با کاهش چربی شکم هستند در آن‌ها افزایش یافت. اگر سعی دارید در قسمت میانی بدن خود وزن کم کنید، مصرف سرکه سیب به شما توصیه می‌شود.

سوختن چربی

در پژوهشی که موش‌ها با رژیم غذایی با چربی زیاد تغذیه شدند، پژوهشگران افزایش قابل توجهی در ژن‌های مسئول سوختن چربی یافتند. در آزمایشی که طی یک دوره 12 هفته‌ای بر روی انسان‌ها انجام شد، سوژه‌های چاق ژاپنی به سه گروه تقسیم شدند و یکی از این گروه‌ها 500 میلی‌لیتر نوشیدنی با 15، 30 یا 0 میلی‌لیتر سرکه سیب مصرف کرد. هنگام اندازه گیری وزن بدن، چربی احشامی، دور کمر و میزان تری‌گلیسرید در پایان دوره پژوهش، افرادی که 15 یا 30 میلی‌لیتر سرکه مصرف کرده بودند اعداد بسیار کمتری داشتند نسبت به افرادی که سرکه مصرف نکردند. این نتایج رابطه‌ای بین سرکه سیب و کاهش ریسک بروز سندرم‌های متابولیستی نشان می‌دهند.


تأیید شده توسط دکتر آز


مرکز مشاوره تخصصی کیاوین

مطالب مرتبط

چطور تشخیص دهیم سرما خوردیم یا آلرژی داریم؟

یاد بگیرید که تشخیص دهید که سرما خورده اید و یا نسبت به چیزی آلرژی دارید و بعد به صورت طبیعی نشانه هایش را درمان کنید ...

سیب زمینی دو آتیشه ...

با دستور غذایی خاص این نشاسته سرسخت اما خوش مزه، عضله سازی کنید و متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید...

10 غذایی که با ریزش مو مبارزه می کند...

اگر شما اخیرا احساس کرده اید که موهایتان نازک شده و یا به سلامتی و شادابی قبل نیست، ممکنه مشکل از برنامه تغذیه ای باشد که دارید...

آیا استرس واقعا دلیل سکته قلبی است؟

در مورد این موجود خطرناک یعنی استرس بسیار شنیده¬ایم. بیاییم ببینیم که استرس واقعا چه تأثیراتی بر قلب میگذارد.

5 استفاده هوشمندانه و جالب برای لیموترش

لیموترش یکی از مرکبات فوق العاده است. بیایید ببینیم که لیموترش چه استفاده هایی دارد و چطور می شود از آن بیشترین بهره را برد. چیزهایی که حتی فکرش را نمی کنید.

چهار راه برای جنگیدن با افزایش سن

همه ما دوستانی داریم که چندین سال و حتی دهه از سن خودشون جوانتر به نظر می رسند. شما آرزوی نداشتید که چنین بودید؟


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: