ورود/عضویت سبد خرید  
سه قدم موثر برای رفع مشکل خروپف

دیگر خروپف نکنید . . .

Sleep

دیگر خروپف نکنید!!! سه قدم برای جلوگیری و رفع مشکل خروپف

چه اینکه خودتان خروپف کنید و چه اینکه در کنار کسی که خروپف می کند، میخوابید، این راهکارها که توسط دکتر مایکل بریئوس (Michael Breus) توصیه شده است، می تواند مشکل شما را برطرف کند.

قدم اول: حالت قرارگرفتنتان را در هنگام خواب تنظیم کنید و به پهلو بخوابید.

خوابیدن به پشت به صورت تخت باعت می شود تا گوشت و عضلات حلقتان به حالت آزاد در آمده و مسیر اکسیژن را مسدود کنند. اینکار باعث می شود تا شما خروپف کنید. سعی کنید به کناره تان خوابیده و سرتان را بر روی بالشتی با ارتقاعی در حدود 10 سانتیمتر قرار دهید. این عمل باعث می شود تا زبان و فکتان به سمت جلو حرکت کرده و در نتیجه نفس کشیدن آسان شود. همچنین اینکار باعث بزرگ شدن مسیر تنفس در گلو می شود. اگر شما در کنار کسی میخوابید که خروپف می کند می تواند با خوابیدن پشت به پشت همدیگر یک دیوار صوتی برای خودتان ایجاد کنید.

قدم دوم: رژیم خروپف بگیرید.

یکی از اصلیترین دلایل خروپف داشتن اضافه وزن است. تنها 5% کاهش وزن باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در میزان خروپف می شود. کمبود آب در بدن هم باعث خروپف می شود، در نتیجه سعی کنید در رژیم غذایی خودتان میزان قابل توجهی میوه و سبزیجات قرار دهید. اگر شما در کنار کسی میخوابید که خروپف می کند می توانید از غذاهایی که خواب را سنگینتر می کند مانند ماهی با بروکلی و پرتقال، ماکارونی سبزیجات با پنیر پارمزان و یا بوقلمون شکم پر با قارچ و اسفناج، استفاده کنید. این غذاها ترکیباتی دارند که به ایجاد حالت خواب و نگه داشتن آن در بدن کمک می کنند. این غذها همچنین حالت آرامبخشی داشته و ترشح سروتونین در بدن را افزایش می دهد. سروتونین (serotonin)، پیام های مغزی از جمله پیام های خواب را مخابره می کنند و لذا افزایش میزان آنها در بدن باعث افزایش سرعت و ماندگاری پیام های خواب در مغز می شود.

قدم سوم: بازکردن مجاری بینی برای داشتن یک خواب راحت:

قبل از خواب سعی کنید که سینوس های خود را خالی کنید. پر بودن یا کیپ بودن بینی یکی از دلایل خروپف است. چسب های بازکننده مجرای بینی هم یک وسیله مناسب برای افزایش میزان ورودی اکسیژن به بدن است. برای کسانیکه با افرادیکه خروپف می کنند، میخوابند خوب است که اسپری گیاه اسطوخودوس را استفاده کنند. برخی تحقیقات نشان داده است که اسطوخودوس می تواند عمق خواب را در مردان و زنان زیاد کند و شما به خواب عمیقتری فرو روید. علاوه بر این گزارش شده است که افرادی که از اسطوخودوس به هنگام خواب استفاده کرده اند به هنگام بیدار شدن با انرژی بالاتری از خواب بیدار شده اند. شما می توانید از دمنوش، شمع و یا روغن اسطوخودوس قبل از به خواب رفتن استفاده کنید.


تأیید شده توسط دکتر آز


مرکز مشاوره تخصصی کیاوین

مطالب مرتبط

چطور تشخیص دهیم سرما خوردیم یا آلرژی داریم؟

یاد بگیرید که تشخیص دهید که سرما خورده اید و یا نسبت به چیزی آلرژی دارید و بعد به صورت طبیعی نشانه هایش را درمان کنید ...

سیب زمینی دو آتیشه ...

با دستور غذایی خاص این نشاسته سرسخت اما خوش مزه، عضله سازی کنید و متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید...

10 غذایی که با ریزش مو مبارزه می کند...

اگر شما اخیرا احساس کرده اید که موهایتان نازک شده و یا به سلامتی و شادابی قبل نیست، ممکنه مشکل از برنامه تغذیه ای باشد که دارید...

آیا استرس واقعا دلیل سکته قلبی است؟

در مورد این موجود خطرناک یعنی استرس بسیار شنیده¬ایم. بیاییم ببینیم که استرس واقعا چه تأثیراتی بر قلب میگذارد.

5 استفاده هوشمندانه و جالب برای لیموترش

لیموترش یکی از مرکبات فوق العاده است. بیایید ببینیم که لیموترش چه استفاده هایی دارد و چطور می شود از آن بیشترین بهره را برد. چیزهایی که حتی فکرش را نمی کنید.

چهار راه برای جنگیدن با افزایش سن

همه ما دوستانی داریم که چندین سال و حتی دهه از سن خودشون جوانتر به نظر می رسند. شما آرزوی نداشتید که چنین بودید؟


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: