ورود/عضویت سبد خرید  
راهنمای نگهداری از موهای رنگ شده

نگهداری از موهای رنگ شده

hair care

اگر موهای خود را رنگ کرده اید، این راهنما را حتما بخوانید...

زمانی که شما به سالن زیبایی می روید و موهای خود را رنگ میکنید، احساس میکنید که زیبایی شما چندین برابر شده است. رنگ کردن موها اگر به درستی و باکیفیت انجام شود، میتواند تاثیر زیادی بر زیبایی فرد داشته باشد و در ظاهر او تحولی عظیم ایجاد نماید. برای آنکه این زیبایی حفظ شود شما باید از رنگ موی خود مراقبت کرده و یا به عبارتی با موهای رنگ شده خود به گونه ای رفتار کنید که رنگ موی شما کیفیت و زیبایی خود را از دست ندهد.

بعد از رنگ کردن مو، کی به حمام برویم؟

یکی از کارهایی که شما باید برای مراقبت از موهای رنگ شده انجام دهید این است که پس از رنگ کردن موهای خود، حداقل یک روز صبر کنید و پس از آن موهای خود را شستشو دهید، پس از آن نیز شما باید سعی کنید حداکثر دو یا سه بار در هفته به موهای خود شامپو زده تا از طبیعی بودن رنگ مویتان کاسته نشود. البته شما میتوانید در روزهایی که به موهای خود شامپو نمیزنید از نرم کننده برای شستن موهای خود استفاده کنید. 

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده چیست؟

آیا شما از شامپوی مناسبی برای شستن موهای رنگ شده خود استفاده می کنید؟ تمامی شامپوها دارای اثر یکسانی بر روی مو شما نیستند. شما باید برای شستن موهای رنگ شده خود از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید و همچنین از نرم کننده هایی استفاده کنید که در آنها سولفات وجود نداشته باشد. زیرا سولفات موجود در برخی شامپوها موجب میشود که رنگ مو کدر و رنگ پریده شده و کیفیت خود را از دست بدهد. استفاده از شامپوهای مناسب موهای رنگ شده که دارای فرمول ها و ترکیباتی هستند که در آنها از سولفات ها استفاده نشده است، موجب میشود که رنگ موی شما درخشندگی روز اول خود را تا مدت طولانی حفظ کرده و تا چندین ماه طبیعی و زیبا به نظر برسد.

آب، هم میتواند کمک کننده، و هم، آسیب زننده باشد

شستن موهای رنگ شده با آب داغ میتواند موجب کدر شدن و رنگ پریده شدن موها گردد. پس باید موهای رنگ شده خود را با آب ولرم بشویید. علاوه بر این زمانی که به استخر می روید، باید شدیدا مراقب موهای خود باشید، زیرا کلر موجود در آب استخر میتواند برای موهای رنگ شده بسیار آسیب رسان باشد. کلر موجود در آب استخر میتواند علاوه بر آسیب رساندن به موهای شما، خارجی ترین لایه روی موهای شما را نیز از بین ببرد و این موجب می شود که رنگ موی شما به طور کلی از بین برود. پیش از آنکه وارد استخر شوید موهای خود را خیس کنید و از نرم کننده یا کاندیشنرهای مناسب برای موهای خود استفاده نمایید و سپس از یک کلاه شنای ضد آب که کاملا تنگ باشد استفاده کنید که کلر موجود در آب نتواند موهای شما را تحت تاثیر قرار دهد.

استفاده از کاندیشنرها در قسمت های نزدیک به ریشه مو

موهای رنگ شده دائما تشنه رطوبت و مرطوب کننده های مناسب میباشند. استفاده از نرم کننده ها و کاندیشنرهای مو در قسمت هایی از مو که نزدیک به ریشه مو هستند به موهای شما کمک میکند که انعطاف پذیری، سلامت و درخشندگی خود را حفظ کرده و امکان کنترل و هدایت فرم موها برای شما آسان تر شود. شما میتوانید برای آنکه در خانه یک کاندیشنر برای موهای خود درست کنید، از مقدار مساوی از روغن آووکادو و روغن بادام را ترکیب کرده و همچنین مقداری ویتامین E به آن اضافه نمایید. این محلول را زمانی که موهای شما اندکی نم دار است بر روی موهای خود بمالید و کاملا این محلول را به قسمت های عمقی موهای خود آغشته کنید. سپس باید اجازه بدهید این محلول حد اقل 10 دقیقه بر روی موهای شما بماند و سپس آن را شستشو دهید و موهای خود را مرتب کرده و فرم دهی نمایید. البته راه ساده تر این است که از سرم های نرم کننده مو و کاندیشنرهای موی آماده موجود در بازار استفاده کنید.

از موهای خود در برابر تابش خورشید محافظت کنید.

همه افراد بیرون رفتن در روزهای گرم و آفتابی را دوست دارند و از قدم زدن در زیر نور آفتاب لذت میبرند. اما آفتاب نمیتواند برای موهای رنگ شده شما خیلی مناسب باشد. قرار گرفتن در زیر نور آفتاب شدید میتواند موجب شود که رنگ موی شما زیبایی و شفافیت خود را از دست داده و کدر شود. البته شما می توانید برای محافظت از موهای خود در برابر نور خورشید از یک اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید که در آن فیلتر های UVA و UVB برای مخافظت از موهای شما در برابر آفتاب وجود داشته باشد. حتی استفاده از یک روسری یا یک کلاه می تواند تاثیر بهتر و قوی تری برای محافظت از موهای شما در برابر نور خورشید داشته باشد.

رنگ کردن موهای سفید

ممکن است شما سال ها که موهای خود را در خانه رنگ کرده باشید و نتیجه خوبی از کار خود گرفته باشید، اما زمانی که موهای شما سفید میشود دیگر نمی توانید خودتان موهایتان را رنگ کنید زیرا رنگ کردن موهای سفید کار مشکلی است و موهای سفید به سختی رنگ میگیرند. اگر موهای شما شروع به سفید شدن کردند، حتما از یک فرد حرفه ای برای رنگ کردن آنها کمک بگیرید.

رشد ریشه موها

زمانی که ریشه موهای شما شروع به رشد کردن می نماید، شما باید برای آنکه این مساله زیبایی رنگ موی شما را تحت تاثیر قرار ندهد، با استفاده از روش هایی قسمت رنگ نشده ریشه ها را پوشش دهی کنید. برای این کار شما میتوانید از اسپری های رنگ مو استفاده کنید و آن را بین لایه های مختلف موهای خود اسپری کنید. سپس با یک برس گرد بزرگ بخش های کوچکی از موهای خود را جدا کرده و به صورت عمودی با این برس شانه کنید تا موها را در جهت ریشه ها قرار دهید. اینکار باعث می شود تا رسیدن رنگ به ریشه ها ساده تر شود.

پوشش دهی سریع ریشه ها

زمانی که ریشه مو های شما رشد می کند و شما قصد دارید که در آینده نزدیک برای رنگ کردن مجدد ریشه موهای خود به سالن زیبایی مراجعه نمایید و در این میان یک موقعیت ویژه مثل یک قرار ملاقات مهم و یا یک مهمانی برای شما پیش می آید که شما دوست ندارید با موهای نامرتب (موهای رنگ شده ای که ریشه های آن رشد کرده) در این محل حاضر شوید میتوایند از راهکارهای سریعی که برای پوشاندن موقتی ریشه ها استفاده کنید. محصولاتی برای این منظور طراحی شده اند که این محصولات در قالب رنگ موهای موقتی خودکاری، رنگ موهای موقتی استیک و یا محصولات مشابه دیگری ارائه شده اند، فرمول ترکیبات این رنگ موهای موقتی به گونه ای است که پس از یک یا چند بار شستشو کاملا از روی موهای پاک میشوند. متخصصان معتقدند که این روش های میتواند زمانی که شما عجله دارید موثر باشند اما استفاده دائمی آنها برای موهای شما چندان مناسب نمیباشد.

از روش های شیمیایی برای مراقبت از موهای خود استفاده نکنید.

موهای رنگ شده نسبت به موهای طبیعی شکننده تر هستند زیرا رطوبت طبیعی این موها از آنها گرفته شده است، از این رو بهتر است زمانی که شما موهای خود را رنگ میکنید از دیگر روش های شیمیایی برای صاف کردن، فر کردن و یا رنگ کردن مجددا موهای خود استفاده ننمایید. موهایی که برای شکلدهی و زیباسازی آنها از روشهای شیمیایی مختلفی استفاده شده است، خیلی سریع رنگ میگیرند. برای مثال اگر شما دائما موهای خود را رنگ کنید، موهای شما به گونه ای میشوند که خیلی سریع رنگ میگیرند. اما در چنین شرایطی ریسک شکننده شدن موهای شما و یا حتی ریزش موهای شما بسیار زیاد است و ممکن است شما موهای خود را از دست بدهید.


تأیید شده توسط دکتر آز


مرکز مشاوره تخصصی کیاوین

مطالب مرتبط

چطور تشخیص دهیم سرما خوردیم یا آلرژی داریم؟

یاد بگیرید که تشخیص دهید که سرما خورده اید و یا نسبت به چیزی آلرژی دارید و بعد به صورت طبیعی نشانه هایش را درمان کنید ...

سیب زمینی دو آتیشه ...

با دستور غذایی خاص این نشاسته سرسخت اما خوش مزه، عضله سازی کنید و متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید...

10 غذایی که با ریزش مو مبارزه می کند...

اگر شما اخیرا احساس کرده اید که موهایتان نازک شده و یا به سلامتی و شادابی قبل نیست، ممکنه مشکل از برنامه تغذیه ای باشد که دارید...

آیا استرس واقعا دلیل سکته قلبی است؟

در مورد این موجود خطرناک یعنی استرس بسیار شنیده¬ایم. بیاییم ببینیم که استرس واقعا چه تأثیراتی بر قلب میگذارد.

5 استفاده هوشمندانه و جالب برای لیموترش

لیموترش یکی از مرکبات فوق العاده است. بیایید ببینیم که لیموترش چه استفاده هایی دارد و چطور می شود از آن بیشترین بهره را برد. چیزهایی که حتی فکرش را نمی کنید.

چهار راه برای جنگیدن با افزایش سن

همه ما دوستانی داریم که چندین سال و حتی دهه از سن خودشون جوانتر به نظر می رسند. شما آرزوی نداشتید که چنین بودید؟


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: