ورود/عضویت سبد خرید  
رفع استرس با استفاده از مواد طبیعی

5 ماده حیاتی برای آلرژی ...

ALLERGY

علائم حساسیت خودتان را با مواد طبیعی و ارگانیک از بین ببرید:

درصد قابل توجهی از انسان ها دچار آلرژی یا حساسیت هستند و از آن رنج می برند. آلرژی یا حساسیت در واقع پاسخ غیر منطقی و بیش از اندازه سیستم ایمنی بدن در برخورد با برخی مواد است. این مواد به آلرژن ها و پاسخ های آلرژیکی هم به پاسخ های هیستامینی معروفند. آلرژن های مختلفی در اطرافمان وجود دارد که برخی از آنها شناخته شده اند. برخی از شناخته شده ترین آنها به شرح ذیل می باشد.

  • نیش برخی حشرات
  • انواع پارچه
  • علف و چمن
  • انواع گرد ها مثل گرد گل و درختان، گرد و خاک
  • برخی خوراکی ها

نشانه ها و علائم حساسیت و آلرژی از شخصی به شخص دیگر فرق می کند اما رایجترین آنها آبریزش بینی، خارش، ورم کردن، چشمان پر آب، اطسه کردن و تنگی نفس است.

به دلیل اینکه آلرژی رواج زیادی دارد بهتر است برخی از روش های درمانی را بشناسید. برخی از مواد طبیعی تأثیر بسیار خوبی در مهار آلرژی دارند که ذیلا به برخی از آنها اشاره می شود. روغن این گیاهان می تواند در مهار آلرژی بسیار موثر باشد.

1- برگ درخت چای ملالوکا (Melaleuca) و درمان آلرژی ناشی از قارچ ها:

این درخت که بیشتر در استرالیا یافت می شود دارای برگ هایی است که در قدیم یکی از اصلیترین استفاده از آن برای درمان زخم و عفونت های پوستی بوده است. امروزه برخی از پزشکان از روغن این گیاه برای درمان آلرژی های ناشی از انواع قارچ ها استفاده می کنند.

2- بابونه و درمان تنگی نفس به هنگام آلرژی:

بابونه بیشتر به خاطر خاصیت آرامبخشی و خواب آور بودنش معروف است. با این وجود یک انتخاب بسیار خوب برای درمان آلرژی نیز محسوب می شود به خصوص در زمانی که بیمار از تنگی نفس رنج می برد. بیشترین تأثیرگذاری استفاده از این گیاه زمانی است که روغن آن با عمل دم به داخل بینی کشیده شود.

3- بادرنجبویه، اسپری آنتی هیستامین برای درمان آلرژی های فصلی:

این گیاه از خانواده نعناع است و می توان از بخور آن در حمام برای تلطیف علائم آلرژن ها استفاده کرد. استشمام بوی مطبوع و همراه با لیمو این گیاه می تواند آرامش خاطری برای ذهن و بدن باشد. پزشکان از اسپری این گیاه برای درمان آلرژی های فصلی استفاده می کنند.

4- نعناع فلفلی و درمان آلرژی با ایجاد مواد ضد التهاب:

یکی دیگر از گیاهان از خانواده نعناع، گیاه نعناع فلفلی است. این گیاه می تواند به صورت مستقیم و یا بعد از ترکیب شدن با روغن نارگیل یا جوجوبا بر روی پوست استفاده شود. علاوه بر این می توان در فصول آلرژی زا از بخور این گیاه برای درمان آلرژی ناشی از درختان، علف و چمن استفاده کرد. وجود ماده ای به نام متول در گیاه نعناع فلفلی به تولید مواد ضد التهابی در بدن کمک می کند.

5- اسطوخودوس و رفع آنی علائم حساسیت:

همانند بابونه با اینکه بیشترین استفاده از اسطوخودوس برای کاهش استرس، ایجاد آرامش و رفع بی خوابی است، از این گیاه به عنوان یک مهارکننده واکنش های آلرژیکی نیز بهره گرفته می شود. این گیاه برای علائم آلرژی زایی که واکنششان به سرعت دیده می شود بسیار مفید است. واکنش های آلرژیکی مانند ورم کردن و خارش می تواند با استفاده از این گیاه کنترل شود. استفاده از روغن این گیاه برای بچه ها که بایستی به سرعت علائم حساسیت ازشان دور شود مناسب است.


تأیید شده توسط دکتر آز


مرکز مشاوره تخصصی کیاوین

مطالب مرتبط

چطور تشخیص دهیم سرما خوردیم یا آلرژی داریم؟

یاد بگیرید که تشخیص دهید که سرما خورده اید و یا نسبت به چیزی آلرژی دارید و بعد به صورت طبیعی نشانه هایش را درمان کنید ...

سیب زمینی دو آتیشه ...

با دستور غذایی خاص این نشاسته سرسخت اما خوش مزه، عضله سازی کنید و متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید...

10 غذایی که با ریزش مو مبارزه می کند...

اگر شما اخیرا احساس کرده اید که موهایتان نازک شده و یا به سلامتی و شادابی قبل نیست، ممکنه مشکل از برنامه تغذیه ای باشد که دارید...

آیا استرس واقعا دلیل سکته قلبی است؟

در مورد این موجود خطرناک یعنی استرس بسیار شنیده¬ایم. بیاییم ببینیم که استرس واقعا چه تأثیراتی بر قلب میگذارد.

5 استفاده هوشمندانه و جالب برای لیموترش

لیموترش یکی از مرکبات فوق العاده است. بیایید ببینیم که لیموترش چه استفاده هایی دارد و چطور می شود از آن بیشترین بهره را برد. چیزهایی که حتی فکرش را نمی کنید.

چهار راه برای جنگیدن با افزایش سن

همه ما دوستانی داریم که چندین سال و حتی دهه از سن خودشون جوانتر به نظر می رسند. شما آرزوی نداشتید که چنین بودید؟


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: